Sunday, 18 March 2018
یکشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

لايحه «الحاق دولت جمهوری اسلامي ايران به پروتكل اختياری كنوانسيون حقوق كودك در مورد به كارگيری كودكان در منازعه مسلحانه» از سوی رئيس‌جمهور به مجلس فرستاده شد، در كميسيون حقوقی مجلس تصويب شده است و قرار است هفته آينده برای رأی گيری به صحن علنی مجلس بيايد.

 

به گزارش مینوخبر به نقل از کلاس بیست، لايحه «الحاق دولت جمهوری اسلامي ايران به پروتكل اختياری كنوانسيون حقوق كودك در مورد به كارگيری كودكان در منازعه مسلحانه» در 23 تير ماه امسال از سوی رئيس‌جمهور به مجلس فرستاده شدو 24 مرداد ماه با نظر مخالف مركز پژوهش‌های مجلس مواجه شد، اما در25 مرداد در كميسيون حقوقی مجلس تصويب شده است و قرار است هفته آينه براي رأی گيری به صحن علنی مجلس بيايد.

«رضا ممشلو» عضو هیئت رئیسه کنگره ملی همفکری آینده سازان بسیج دانش آموزی طی یادداشتی به هشدار درباره ماهیت این لایحه پرداخته است.

در این یادداشت آمده است: زمانی این خبر را که خواندم ناخودآگاه به یاد آیه 195 سوره بقره افتادم که خداوند متعال میفرمایند :«... وَلاَ تُلْقُواْ بِأَيْدِيكُمْ إِلَى التَّهْلُكَةِ ... خود را به دست خود، به هلاکت نیفکنید.» نمی دانم این اقدام دولت تدبیر و امید چه نسبتی با دو کلمه« تدبیر» و «امید»  دارد اما هرچه هست قطعا و یقینا نافع ملت نیست.

سوالی که مطرح است، این است که چرا باید به این پروتکل ملحق شویم؟ مگر خدای نکرده تابحال ناقض حقوق کودکان بوده ایم که از این به بعد میخواهیم مدافع آنان باشیم؟ یا مثلا با الحاق به این پروتکل دقیقا قرار است در کشور چه تغییری رخ دهد؟ آیا می خواهند بسیج دانش آموزی را حذف کنند؟ اگر اینطور است رک بگویند تا رک جوابشان را بدهیم. چرا باید به پروتکلی ملحق شویم که در آینده دست دشمن را  برای نفوذ در کشور بیش از این باز کند؟

چرا باید کاری کنیم تا اهرم فشار واهی دیگری به دست دشمن بدهیم؟ نکند قرار است در برجام 2 بر سر مسئله بسیج مذاکره شود؟

ریاست محترم جمهور هدفشان را از ارسال این لایحه به مجلس محترم باید صریحا اعلام کنند. مگر یادشان رفته است که سال 77 تا 78 خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدند و گفتند که می خواهیم تشکل های دانش آموزی را کم کنیم و همه یکی شود و بشود سازمان دانش آموزی و رهبر معظم انقلاب فرمودند حق ندارید به بسیج دانش آموزی و انجمن های اسلامی دانش آموزان دست بزنید و جمعشان کنید.

مگر یادشان رفته است که رهبر معظم انقلاب همین امسال فرمودند به تشکل های دانش آموزی امین مانند بسیج دانش آموزی و انجمن های اسلامی دانش آموزی میدان دهید؟ و ما دانش آموزان بسیجی به طور جدی منتظر پاسخ دولت تدبیر و امید در این مورد هستیم.

این لایحه یعنی «حذف بسیج دانش آموزی با دلایل و خط های بین المللی که درجهت خواسته های غربی ها نوشته شده و این اشتباه سیاسی است که متحمل خواهیم شد، چون یک بار سر ما در برجام کلاه رفته است و عاقل از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود.رئیس جمهور فرمودند همه تحریم ها در روز اجرا لغو می شوند اماهنوز که هنوز است هیچ یا تقریبا هیچ از برجام نصیب ما نشده است.

این بار دیگر نمی گذاریم که بگویند این پروتکل با بسیج دانش آموزی کاری ندارد و بعدا آمریکا و دیگر شیاطین بگویند نه بسیج دانش آموزی هم باید حذف شود.

مسئله ای که شخص رئیس جمهور به آن اشاره نموده اند به یک علت مشکل آفرین نشد و آن اینکه همه ی دنیا فهم مشترکی از فحشا دارند و آن پروتکل هم در باره فحشا بود. ام در مورد نظامی گری چه؟ آیا شهادت طلبی و ترویج فرهنگ دفاع مقدس از دید آنها نظامی گری نیست؟ شاید حتی با این پروتکل بگویند کتاب دفاع مقدس هم چاپ نکنید چون ممکن است کودکی آن را بخواند و آموزش نظامی ببیند.

نمی دانم کسانی که پشت این ماجرا هستند چه هدف یا اهدافی را دنبال میکنند اما می دانم که جمهوری اسلامی ایران هم اکنون  درحال اجرای عملی این پروتکل اختیاری  است وسند این گفته هم همان نامه هایی است که بسیجیان دانش آموز جان بر کف و از خود گذشته به رهبر معظم انقلاب نوشتند و از ایشان خواستند که اجازه دهند تا ما نیز در دفاع از حرم آل الله سهیم باشیم و ایشان ما را به تکلیف اصلی مان یعنی درس و کار فرهنگی توامان توصیه نمودند. پس نیازی به پیئوستن به این پروتکل نیست.

نگارنده معتقد است، همانطور که امام راحل فرمودند« مجلس در راس همه امور است»، مجلس محترم با بصیرت و با خواندن نقشه دشمن و با آرای حداکثری مخالف به این لایحه دولت محترم «نه» بگوید تا شر این پروتکل از سرمان باز شود. خداوند ان شاء الله همه را به راه راست هدایت کند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید