Tuesday, 23 July 2019
سه شنبه, ۰۱ مرداد ۱۳۹۸

موج «بازاریابی شبکه‌ای» هر چندسال یکبار با شکل و شمایل جدید در کشور اوج می‌گیرد و جوان‌های زیادی را به امید فرداهای بهتر دنبال خود می‌کشاند. اما آیا بازاریابی شبکه‌ای قانونی و شرعی ست؟

یکی از نکات بسیار مهمی که برای پایداری و ماندگاری کشور ایران در مقابل دشمنان منطقه ای و جهانی کلیدی به نظر می رسد تربیت و پرورش مدیران، کارافرینان و مبتکران جوانی است که باید جایگزین دولت مردان و مدیران فعلی کشور شوند.

ایران درکمند بحرانهای متعدد گرفتار آمده است: بحران آب و محیط زیست، کاهش ازدواج، افزایش طلاق، افول سرمایه اجتماعی، ورشکستگی صندوق‌های بازنشستگی، کاهش سهم بودجه عمرانی، بیکاری و...

دین مبین اسلام این‌طور نیست که با هر سنت و آیینی به مبارزه برخیزد و آن را باطل کند و بدعت بداند بلکه فقط با سنت‌هایی که با فطرت و عقل سلیم آدمی و احکام مسلم شرعی مخالف‌اند به مبارزه و مخالفت برخواسته است.

در ایران باستان در پایان هر ماه جشن و پای‌کوبی با نام سور مرسوم بوده‌است.

وقتی صحبت از زن می شود باید دراینکه این کلمه را به زبان آورده ایم قدری تامل کنیم  بیندیشیم که خلقت زن به چه منظور بوده است؟

مجمع توسعه و ترویج ازدواج آسان به منظور تسهیل ازدواج جوانان از سال 79 با ارائه خدماتی همچون اهدای جهیزیه و جشن ازدواج گروهی، در کشور آغاز به کار کرد.

هیچ حمایت اجتماعی واقعی از این پدیده وجود ندارد. دختر خیابان انقلاب برخاسته از متن جامعه ایرانی نیست بلکه نوعی از کنش است که تلاش می کنند به آن تحمیل کنند.

لاکچری از عناوینی است که اخیرا در صحنه اقتصادی و اجتماعی کشور و در میان برخی از طیف‌های جامعه ظهور و بروز پیدا کرده است.

عضو رسمی انجمن مشاوران آموزش و پرورش با تاکید بر رفتارشناسی نوجوانان درآشوب های اخیر کشور گفت: نبود سواد رسانه ای موجب به دام افتادن نوجوانان درمسیر انحرافی شده چرا که دچار ضعف درآموزش مهارت های مدیریت هیجان و مهارت هایی همچون نه گفتن، مهارت تفکر انتقادی حل مسئله هستند.

آیا 15 نماینده مخالف و 9 نماینده ممتنع و 24 نفر هم بدون رای، رعایت تقوای و تعهد در گفته ها ، نوشته ها و اظهار نظرهای خود را داشته و آزادیخواه هستند. اگر چنین باشد چرا مغایر با سخنان بنیانگذار انقلاب اسلامی که منبعث از قرآن و احادیث، است. عمل کرده اند؟

کارشناس مسائل خانواده گفت: برای تربیت هر چه بهتر فرزندان چهارعادت اشتباهی که والدین در حق فرزندان خود روا می دارند باید ترک شود.

هشتم ربیع الاول با امامت رسیدن امام زمان (عج) و پرچمداری ولایت، طعم شیرین ربیع را به همه چشاند.

در این مطلب با اشاره به روایاتی از حضرت رضا (ع) به دنبال یافتن سبک زندگی حضرت در رابطه با خانواده هستیم.

«معذرت می‌خوام.» یک جمله دو کلمه‌ای بسیار ساده است که بیان کردنش برای اغلب ما یکی از سخت‌ترین کارهای دنیاست. خیلی از ما حاضر هستیم، ساعت‌ها و حتی روزها برای کار اشتباهی که مرتکب شده‌ایم، توجیه و دلیل بیاوریم؛ توجیه‌هایی که خیلی وقت‌ها خنده‌دار هم به نظر می‌رسند اما تحت هیچ شرایطی حاضر نیستیم که بگوییم: «معذرت می‌خوام.»

چرا ما ایرانیان نسبت به خود عیب‌جوییم؟ «ما ایرانی‌ها مرده‌پرستیم»، «ما ایرانی‌ها قانون‌گریزیم»، «ما ایرانی‌ها ریاکاریم»؛ بی‌شمارند عباراتی از این دست که در موقعیت‌های مختلف در نکوهش خود به کار می‌بریم. از این بیشتر آن چیزی است که در حین دیدن فعلی نابهنجار زمزمه می‌کنیم؛ «ایرانی هستیم دیگر» یا «از ماست که برماست» و به این ترتیب رفتارهای ناشایست را به کل تاریخ و جغرافیای ایران تعمیم می‌دهیم.

استان گلستان درگیر با بحران‌های محیط زیستی فراوانی است که خشک شدن و پسروی دریا، پایین افتادن سطح آب‌های زیرزمینی و فرسایش شدید خاک در استان سبب گسترش بیابان‌ها و پدیده زیرگرد در استان شده است.

«برای بعضی‌ها لذتی که در بوق هست، در هیچ انتقامی نیست. یعنی با یک بوق ساده که فقط با یک انگشت ممکن می‌شود، می‌توانیم به راحتی از روح و روان مردم انتقام بگیریم و بچکانیم ماشه این تفنگ بی‌جواز را که البته نوع اتومات و رگبار این اسلحه حالِ دیگری دارد. به نظر من برای بوق ماشین هم عین تفنگ باید جواز صادر کنند.»

اگر کودک شما هر کاری که می‌خواهد را بدون اجازه انجام می‌دهد و به‌صورت تکانشی و از روی احساسات، بدون در نظر گرفتن عواقب احتمالی دست به عمل می‌زند، در صورتی که کار اشتباهی انجام داد حاضر به عذرخواهی یا جبران نیست یا بشدت خودخواه است.

دولت باید در شعار تعادلِ خود بیشتر اصرار کرده و بسیج اجتماعی و سیاسی را به‌عنوان یک راهبرد و نه شعار دنبال کرده و از حاشیه‌سازی بپرهیزد.