Tuesday, 12 December 2017
سه شنبه, ۲۱ آذر ۱۳۹۶

کارشناس مسائل خانواده گفت: برای تربیت هر چه بهتر فرزندان چهارعادت اشتباهی که والدین در حق فرزندان خود روا می دارند باید ترک شود.

هشتم ربیع الاول با امامت رسیدن امام زمان (عج) و پرچمداری ولایت، طعم شیرین ربیع را به همه چشاند.

در این مطلب با اشاره به روایاتی از حضرت رضا (ع) به دنبال یافتن سبک زندگی حضرت در رابطه با خانواده هستیم.

«معذرت می‌خوام.» یک جمله دو کلمه‌ای بسیار ساده است که بیان کردنش برای اغلب ما یکی از سخت‌ترین کارهای دنیاست. خیلی از ما حاضر هستیم، ساعت‌ها و حتی روزها برای کار اشتباهی که مرتکب شده‌ایم، توجیه و دلیل بیاوریم؛ توجیه‌هایی که خیلی وقت‌ها خنده‌دار هم به نظر می‌رسند اما تحت هیچ شرایطی حاضر نیستیم که بگوییم: «معذرت می‌خوام.»

چرا ما ایرانیان نسبت به خود عیب‌جوییم؟ «ما ایرانی‌ها مرده‌پرستیم»، «ما ایرانی‌ها قانون‌گریزیم»، «ما ایرانی‌ها ریاکاریم»؛ بی‌شمارند عباراتی از این دست که در موقعیت‌های مختلف در نکوهش خود به کار می‌بریم. از این بیشتر آن چیزی است که در حین دیدن فعلی نابهنجار زمزمه می‌کنیم؛ «ایرانی هستیم دیگر» یا «از ماست که برماست» و به این ترتیب رفتارهای ناشایست را به کل تاریخ و جغرافیای ایران تعمیم می‌دهیم.

استان گلستان درگیر با بحران‌های محیط زیستی فراوانی است که خشک شدن و پسروی دریا، پایین افتادن سطح آب‌های زیرزمینی و فرسایش شدید خاک در استان سبب گسترش بیابان‌ها و پدیده زیرگرد در استان شده است.

«برای بعضی‌ها لذتی که در بوق هست، در هیچ انتقامی نیست. یعنی با یک بوق ساده که فقط با یک انگشت ممکن می‌شود، می‌توانیم به راحتی از روح و روان مردم انتقام بگیریم و بچکانیم ماشه این تفنگ بی‌جواز را که البته نوع اتومات و رگبار این اسلحه حالِ دیگری دارد. به نظر من برای بوق ماشین هم عین تفنگ باید جواز صادر کنند.»

اگر کودک شما هر کاری که می‌خواهد را بدون اجازه انجام می‌دهد و به‌صورت تکانشی و از روی احساسات، بدون در نظر گرفتن عواقب احتمالی دست به عمل می‌زند، در صورتی که کار اشتباهی انجام داد حاضر به عذرخواهی یا جبران نیست یا بشدت خودخواه است.

دولت باید در شعار تعادلِ خود بیشتر اصرار کرده و بسیج اجتماعی و سیاسی را به‌عنوان یک راهبرد و نه شعار دنبال کرده و از حاشیه‌سازی بپرهیزد.

یک کارشناس مسائل هسته‌ای با انتقاد از ضعف قوه مجریه در برخورد با آمریکا تصریح کرد: دلیل دیگری که آمریکا در چند سال اخیر تحریم های خود را شدت بخشیده است، ضعف دولت ما در مقابله با تحریم هاست به طوری که بی جهت امتیاز های گسترده ای به آمریکا داده و به آنها اعتماد کردند و عملاً کشور را در معرض تحریم های جدیدی قرار دادند.

ارزیابی فصلنامه اِستارباد بالاخص شماره 8 آن با عنایت به مستندات پخش شده از شبکه من و تو و بازی جدیدا ساخته شده "انقلاب 57" ،بسیار قابل تامل است و اساسا این همسویی و هم جهتی نمی تواند اتفاقی باشد !

آیا تا به حال کودکتان را مورد تحقیر و تمسخر قرار داده‌اید؟ آیا می‌دانید آسیب‌های روانی آزارهای عاطفی و کلامی همواره با فرزندتان باقی خواهند ماند؟مشکل والدینی که کودکانشان را با غرولند زیاد، تحقیر کلامی، فحاشی و کوچک‌کردن نام و هویت او مورد آزار قرار می‌دهند این است که آنها اصلا متوجه عوارض و عواقب آنچه می‌گویند نیستند.

نامه امیرالمومنین(ع) به مالک اشتر نخعی به عنوان فرماندار مصر که مورد ارزیابی نخبگان ادیان مختلف قرار گرفته، به عنوان رمز عدالت و مصداق یک حاکم سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بی سابقه در طول عمر بشر شناخته شده است.

امروزها شور انتخابات در همه جای کشور بپاست. درهر نشست دوستانه، خانوادگی حتی هنگام خرید و... همه در بحث داغ انتخابات وارد می شوند و نظر می دهند این جای بسیار مباهات و افتخار است که مردم کشورمان همچنان در شور و شعور انتخابات سهیم هستند و نسبت به سرنوشت و اینده کشورشان با جدیت در مشارکت سیاسی شرکت می کنند.

دولت روحانی در همه سطوح مختلف آن هم، نهایت ملاطفت با منت را بخرج داده و با ایجاد شرایط و بستر های خاص، زمینه تایید صلاحیت حداکثری همه کاندیداها را فراهم نموده است تا دل هیچ کاندیدای شوراها و هوادارانش از دولت یازدهم که رئیسش شدیدا به رای در 29 اردیبهشت دارد، آزرده نشود.

آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضور مسئولان و چهره‌های مختلف تشکیل و مانند همیشه مباحث حول محورهایی پیش رفت که درنوع خود در تشکیل جلسه برای جلسه تقریبا کم نظیر است.

الگوی مدیریت فرهنگی آستان قدس، تراز مدیریت فرهنگی ام القری جهان اسلام است.

وقتی می‌گوییم آموزش، ناخودآگاه پرورش هم در ذهنمان کنارش می‌نشیند. با این‌حال به نظر می‌رسد این واژه حلقه مفقوده این روزهاست. همان گم‌شده‌ای که قرار بود بُعدِ دوم مدارس باشد، اما نیست. دیده‌ها و شنیده‌ها می‌گویند دانش‌آموزان ما در مدارس «تربیت» نمی‌شوند؛ چه بسا «بی‌تربیت» شوند.

درباره ی چهارشنبه سوری در کتاب ها و سندهای تاریخی، مطلبی وجود ندارد و تنها در قرن اخیر یا دقیق تر، در این نیم قرن اخیر است که مقاله ها و پژوهش های متعددی در این باره منتشر شده و یا در نوشته های مربوط به نوروز به چهارشنبه سوری نیز پرداخته اند.

امروزه در فضای مجازی، صفحات کاریابی‌های رسانه‌ای و... شاهد این هستیم که افراد به بهانه استخدام بانوان، انواع درخواستهای غیرمعقول و کاملا بی‌ربط را برای گزینش کاری مطرح می‌کنند.