Saturday, 17 February 2018
شنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۶

کاريزما يک مهارت فوق‌العاده است اکثر رهبران برتر، بازرگانان، کارآفرينان و سلبريتي‌ها کاريزما دارند. وقتي مردم با اين افراد صحبت مي‌کنند، حس مي‌کنند که در تمام زندگي‌شان آنها را مي‌شناخته‌اند.

به گزارش مینوخبر؛ کاريزما يک مهارت فوق‌العاده است. اکثر رهبران برتر، بازرگانان، کارآفرينان و سلبريتي‌ها کاريزما دارند. وقتي مردم با اين افراد صحبت مي‌کنند، حس مي‌کنند که در تمام زندگي‌شان آنها را مي‌شناخته‌اند، انگار که مثل آهنربا آنها را به خود جذب مي‌کنند. در حقيقت قدرت کاريزما همين است.

اگر شما يادبگيريد که چگونه اين مهارت را در خودتان ايجاد و تقويت کنيد، تاثير بسزايي در تمام عرصه‌هاي زندگي‌تان خواهد گذاشت. شما مي‌توانيد جوري بر ديگران تاثير بگذاريد که کاري که شما مي‌خواهيد را انجام بدهند و شما درواقع مي‌توانيد با استفاده از آن به خيلي چيزها برسيد. هر هدفي که در زندگي دنبال مي‌کنيد، داشتن کاريزما به شما کمک مي‌کند که سريع‌تر به مقصد موردنظرتان برسيد.

اما اگر حس مي‌کنيد اصلا کاريزماتيک نيستيد چه؟ جاي نگراني نيست؛ اگر حس مي‌کنيد خيلي جذاب و دلربا نيستيد هم باز مي‌توانيد روي کاريزمايتان کار کنيد.

1.بيشتر لبخند بزنيد

يکي از آسان‌ترين راهها براي اينکه بيشتر کاريزماتيک شويد اين است که بيشتر لبخند بزنيد. اگر کلا آدمي هستيد که خيلي لبخند نمي‌زند پس همين الان دست به کار شويد. آينه‌اي پيداکنيد و شروع به لبخند زدن در مقابل آن کنيد. اين کار را تا زماني ادامه بدهيد که لبخندتان مصنوعي و زورکي بنظر نرسد. چراکه هيچ چيز بدتر از يک لبخند زورکي و بالاجبار نيست و اين لبخند شديدا نشان‌دهنده? عدم صداقت بوده و ايجاد اتصال و ارتباط با افراد را دشوارتر مي‌کند.

لبخند، لبخند، لبخند.

لبخند زدن هم باعث مي‌شود خودتان حس بهتري داشته باشيد و هم هرکسي که دور و بر شماست و با شما گفت و گو مي‌کند.

2. ارتباط چشمي قوي برقرار کنيد

تابحال به کسي نگاه کرده‌ايد و حس کنيد که انرژي‌اي بين‌تان در رفت و آمد است؟ شما در اين لحظات قدرت و فشار يک ارتباط چشمي قوي را حس مي‌کنيد. وقتي با کسي صحبت مي‌کنيد چشم‌هايتان را رويش قفل کنيد. مستقيم در چشم‌هايش نگاه کنيد. چشم‌هايتان را نچرخانيد و اطراف را نگاه نکنيد. انجام اين کار يکي از آسان‌ترين راه‌هاي برقرار ارتباط با ديگران است.

به عنوان مثال بيل کلينتون به عنوان يک فرد بسيار کاريزماتيک شناخته مي‌شود و عمده‌ي آن هم به خاطر ارتباط چشمي قوي‌اي است که برقرار مي‌کند. اگر در گوگل عبارت کاريزماي بيل کلينتون يا Bill Clinton Charisma را سرچ کنيد کلي مطلب و نوشته در اين باره پيدا مي‌کنيد. مردمي که با او حرف زده‌اند به شدت از قدرت کاريزماي او تعريف کرده‌اند. آنها او را فردي هيپنوتيزم کننده خوانده‌اند، کسي که باعث مي‌شود بيشتر بخواهي دور و برش باشي. قسمت جالبش اين است که جمهوري خواهاني که معمولا با سياست‌ها و ديدگاه‌هاي او موافق نيستند گفته‌اند که بعد از صحبت کردن با او حس کرده‌اند که مي‌خواهند با او موافقت کرده و از وي حمايت کنند.

پس قدرت برقراري يک ارتباط چشمي قوي را دست کم نگيريد و از آن استفاده کنيد.

3. مشتاق باشيد

خيلي مهم است که به افراد و حرف‌هايشان اشتياق و علاقه نشان بدهيد. مي‌دانيد براي مردم چه چيزي از همه مهم‌تر است؟ خودشان! شما مي‌توانيد از اين موضوع به نفع خودتان استفاده کنيد. اگر شما نسبت به آنها اشتياق نشان بدهيد آنها بطور خودکار شما را دوست خواهند داشت. چرا؟ چون شما باعث شديد آنها حس خوبي درمورد خودشان داشته باشند.

براي اينکه به افراد علاقه نشان بدهيد لازم نيست پاچه‌خواري بکنيد.

سوالات هوشمندانه از آنها بپرسيد، ازشان تعريف‌هاي واقعي بکنيد و به صحبت‌هايشان اظهار اشتياق و هيجان کنيد. انجام اين کار به شما کمک مي‌کند که در مکالمات و گفت و گوهايي که با ديگران داريد بيشتر درگير شويد.

4. بلد باشيد چطور خودتان را سرگرم کنيد

آخرين نکته‌ي اين مطلب که به شما کمک مي‌کند بيشتر کاريزماتيک باشيد اين است که يادبگيريد چطور خودتان را سرگرم کنيد. شايد بپرسيد خودتان را سرگرم کنيد يعني چه؟ که در جواب بايد گفت يعني اينکه شما کاري را تنها براي اينکه برايتان جالب و سرگرم کننده است انجام دهيد. يعني در انجام آن کار به دنبال واکنش از سوي کسي يا تاييد شدن نباشيد و آن کار را فقط براي اينکه دوست داريد و حسش هست انجام دهيد.

براي توسعه? اين مهارت مي‌توانيد توقع‌تان از بامزه بودن چيزها را پايين بياوريد. خودتان را خيلي جدي نگيريد. براي مثال افرادي که حس شوخ طبعي پيچيده و تصنعي‌اي دارند معمولا خودمحور هستند. آنها خواستار اين هستند که هوشمند بنظر برسند و به همين دليل فقط به جوک‌ها و مسخره‌بازي‌هاي خيلي دست بالا مي‌خندند.

چه چيزي را مي‌خواهيد ثابت کنيد؟ زندگي همينجوري کسل کننده هست. شادترين آدم‌ها کساني هستند که خيلي خودشان را جدي نمي‌گيرند. اصلا برايتان مهم نباشد که ديگران چه فکري راجع بهتان مي‌کنند. برايتان مهم نباشد که براي آنها بامزه جلوه مي‌کنيد يا نه. چيزي که خوشحالتان مي‌کند را بگوييد؛ به خاطر خودتان نه اينکه ديگران حتما بخندند و از حرف‌تان استقبال کنند.

احساسات معمولا مسري هستند؛ يعني اگر شما معذب هستيد احتمالا اطرافيان‌تان هم معذب خواهند شد و اگر حال و هوايتان خوب باشد اين حس ناخودآگاه به آنها هم سرايت خواهد کرد. با در ذهن داشتن اين قانون ديگر مي‌دانيد که وقتي چيزي براي شما جالب و بامزه است، احتمالا براي ديگران هم در سطوح متفاوت همينطور خواهد بود، پس هميشه خودتان باشيد و سعي‌تان را بکنيد.

منبع: ديجي رو

انتهاي پيام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید