Monday, 19 March 2018
دوشنبه, ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

121748548587525معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان از برگزاری آزمون استخدامی برای جذب ۱۷۰ نیروی آتش‌نشان خبر داد.
رضا مروتی در جمع آتش‏نشانان استان گلستان به مناسبت هفتم مهرماه، روز ملی ایمنی و آتش نشانی، اظهار داشت: متاسفانه آتش‏نشانی ‏های استان با کمبود نیرو مواجه هستند و به همین دلیل، پاسخگویی به حوادث و بحران ها برای آنها مشکل‏ ساز شده است.


وی با بیان اینکه گلستان از استان ‏های حادثه ‏خیز کشور محسوب ‏می‏شود، خاطرنشان کرد: متاسفانه آتش‏نشانی ‏های استان، فاقد استانداردهای جهانی هستند.


استفاده از نیروهای داوطلب مردمی هنگام بروز حادثه، ضروری است


نایب ‏رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان یکی از استانداردهای جهانی را داشتن یک نیروی آتش‏نشان به ازای هر ۲ هزار و ۵۰۰ نفر عنوان کرد و ادامه داد: متاسفانه این استاندارد در آتش‏نشانی‏ های استان گلستان رعایت نشده است.


مروتی استفاده از نیروهای داوطلب مردمی را هنگام بروز حادثه، ضروری دانست و در همین زمینه، عملکرد سازمان ‏های آتش‏نشانی گرگان و گنبدکاووس در جذب نیروهای داوطلب آتش‏نشان را مثبت ارزیابی کرد.


وی با تأکید بر اینکه استفاده از این نیروهای داوطلب آموزش دیده، ضعف موجود در رابطه با کمبود نیروی انسانی متخصص را رفع می‏کند، اظهار داشت: استفاده از توان مردمی برای انجام بخشی از کارها، از سیاست‏ های دولت تدبیر و امید است و آتش‏نشانی‏ های استان گلستان نیز از این فرصت استفاده کنند.

شهرداری‏ ها برای آتش‏نشانی‏ ها ردیف بودجه تعریف کنند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان با بیان اینکه طبق استانداردهای جهانی به ازای هر یکهزار نفر جمعیت باید از یک داوطلب آتش‏نشانی استفاده شود، گفت: در این زمینه نیازمند همت بیشتر مسئولان و آگاهی ‏رسانی به مردم درباره لزوم فراگیری آموزش‏های تخصصی آتش‏نشانی هستیم.


مروتی تصریح کرد: با وجود تمامی کاستی‏ ها، اطمینان ناشی از ایثارگری‏های نیروهای آتش‏نشان، هنگام بروز حادثه، امید را در دل مردم زنده نگه داشته است.


وی، هفتم مهرماه را فرصتی دانست برای تقدیر از کسانی که با جانفشانی و رشادت ‏های خود، درس ایثارگری و رشادت را به دیگران آموزش می‏دهند.


نایب ‏رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان با بیان اینکه آتش‏نشانی ‏های استان گلستان با کمبود بودجه و یا با مشخص نبودن ردیف بودجه مواجه هستند، متذکر شد: شهرداری‏های استان از سال آینده در ردیف‏های بودجه خود ردیف خاصی را نیز به آتش‏نشانی‏ ها اختصاص دهند. / فارس


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید