Friday, 23 March 2018
جمعه, ۰۳ فروردین ۱۳۹۷

رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه گفت: افرادی که شیشه‌های خودروی خود را بیش از حد استاندارد دودی می‌کنند، ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

به گزارش مینوخبر به نقل از مجله کار سرهنگ فضل الله شیری افزود: بر اساس تبصره ماده ۵ قانون حمایت از آمران به معروف و شرایط دودی کردن شیشه خودرو‌ها از نظر پلیسناهیان از منکر مصوب سال ۹۴، قسمت هایی از وسایل نقلیه که در معرض دید عموم قرار دارد جزء حریم خصوصی اشخاص محسوب نمی‌شود و قانون اخذ جرایم رانندگی استفاده از شیشه دودی را به نحوی که راننده و سرنشین داخل خودرو مشخص نباشند یک تخلف رانندگی به حساب آورده است.

وی در مورد میزان قانونی دودی کردن شیشه‌های خودروها، اظهار داشت: در قانون میزان و معیار خاصی برای درصد دودی کردن شیشه‌های خودرو‌ها مشخص نشده است، اما قانون صراحتاً اعلام کرده است که اگر خودرویی شیشه هایش دودی شده باشد، مامور پلیس باید بتواند داخل خودرو را از فاصله تقریبی سه متری مشاهده کند.

رئیس پلیس راهور استان در مورد اینکه گفته می‌شود میزان استاندارد شیشه دودی از نظر پلیس ۳۵ درصد است، تاکید کرد: به دلیل استفاده از وسایل مختلف دودی کردن نمی‌توان گفت که ۳۵ درصد از نظر پلیس استاندارد است، اما معمولاً درصد کمتر از ۳۰ مورد تائید پلیس و شرط اصلی رویت داخل خودرو با وجود شیشه دودی است.

سرهنگ شیری در مورد میزان جریمه متخلفان، گفت: براساس کد تخلف ۲۱۱۴، افرادی که اقدام به دودی کردن شیشه خودرو خود به میزان غیر قانونی کنند، در کلانشهر‌ها ۵۰ هزار تومان جریمه و در سایر شهر‌ها ۳۰ هزار تومان جریمه می‌شوند و ملزم به اصلاح شیشه خودرو هستند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر روزانه ماموران پلیس با متخلفان برابر قانون در سطح شهر برخورد می‌کنند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید