Saturday, 17 March 2018
شنبه, ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

سه کودک خردسال مراوه ای یک قارچ را یافته و به گمان این که این قارچ خوراکی است اقدام به خوردن آن کردند که 2 نفر از آن ها قارچ را مزمزه کرده اند ولی متاسفانه کودک سوم قارچ را خورده و دچار مسمومیت شده است.

به گزارش مینوخبر به نقل از راه اترک، این روزها فصل رویش قارچ های زمستانی است که در برخی از نقاط شهرستان مرزی مراوه تپه به خاطر استعداد و شرایط محیطی خوب، می رویند.

اما شناخت قارچ های خوراکی از قارچ های سمی نیازمند مهارتی است که باید آن را آموخت.

متاسفانه با خبر شدیم که 3 کودک ساکن یکی از روستاهای بخش گلیداغ، بر اثر خوردن قارچ سمی، دچار مسمومیت شده و جهت درمان به بیمارستان کلاله اعزام شده اند.

طبق آخرین خبر به دست آمده 2 کودک حال مساعدی داشته و یکی از کودکان نیاز به مراقبت بیشتری برای درمان دارد.

آخرین وضعیت 3 کودک مسموم شده از زبان  رئیس شبکه بهداشت شهرستان مراوه تپه

دکتر اوزونی دوجی رئیس شبکه بهداشت شهرستان مراوه تپه، در خصوص آخرین وضعیت این 3 کودک گفت: این سه کودک خردسال یک قارچ را یافته و به گمان این که این قارچ خوراکی است قصد خوردن آن را کردند.

وی افزود: 2 نفر از آن ها قارچ را مزمزه کرده اند ولی متاسفانه کودک سوم قارچ را خورده و دچار مسمومیت شده است.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان مراوه تپه ادامه داد: هم اکنون هر سه کودک در بیمارستان کلاله بستری هستند ولی کودکی که قارچ را خورده تحت مراقبت است.

وی از عموم شهروندان خواست برای سلامتی این کودک دعا کنند.

دکتر اوزونی دوجی همچنین از همه خانواده خواست با توجه به زمان رویش قارچ های زمستانی نسبت به آگاهی دادن به کودکان در خصوص قارچ های خوراکی و تفاوت های آنها با قارچ های سمی بکوشند.

انتهاي پيام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید