Wednesday, 26 June 2019
چهارشنبه, ۰۵ تیر ۱۳۹۸
شناسه خبر: 16449

فرمانده نیروی انتظامی استان گلستان گفت: در ۱۰ ماهه امسال ۱۳ تن و ۸۳۲ کیلوگرم انواع موادمخدر در استان گلستان کشف شده که این میزان نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد رشد داشته است.

 به گزارش مینو خبر به نقل از تسنیم ،  سردار علی اکبر جاویدان ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: ما در چهارمین دهه انقلاب اسلامی قرار داریم و در چند روز آینده، به کوری چشم دشمنان چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران را جشن خواهیم گرفت.

وی افزود: ما قبل از انقلاب هیچ‌گونه اقتدار، عزت و توانمندی را در کشور شاهد نبودیم و تنها به عنوان یک کشور مصرف‌کننده در جهان بودیم و باید اعلام کرد که مدیریت کشور در قبل از انقلاب در دستان مردم ایران نبود.

سردار جاویدان تصریح کرد: اقتدار ایران اسلامی پس از انقلاب سبب شد در زمینه های گوناگون لرزه بر اندام پیکره دشمنان انقلاب اندازد و به برکت خون شهدا، توانمندی‌های بساری را پس از انقلاب بدست آورده‌ایم و دشمنان نیز با بمباران‌های خبری و رسانه‌ای خود در تلاش برای ضربه زدن به وحدت مردم و انسجام آنها در زمینه‌های گوناگون هستند.

فرمانده نیروی انتظامی استان گلستان گفت: در این 40 سال، دولت آمریکا در حوزه‌های گوناگون درصدد ضربه زدن به انقلاب اسلامی بوده اما با لطف خداوند متعال، پیروز این نزاع، ملت غیور ایران بود و امریکا که مظهر ظلم و ستم در جهان است، با شکست رو به رو شده است.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، نیروی انتظامی شکل گرفت و با وجود آن، امنیت و آسایش مردم رو به افزایش است.

سردار جاویدان تصریح کرد: پلیس جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک پلیس نمونه در سطح دنیا در حال فعالیت است و جایگاه بسیار خوبی در حوزه‌های مختلف از خود به جای گذاشته و الگویی بسیار درخشان برای پلیس‌های دیگر کشورها تبدیل شد.

وی درباره عملکرد نیروی انتظامی استان گلستان در 10 ماه گذشته گفت: در طول 9 ماه گذشته، کل سرقت‌های ما در سطح استان گلستان 70 درصد سرقت خرد و 30 درصد سرقت های مهم را به خود اختصاص داده که 1.4 سرقت‌های کشور در استان گلستان رخ داده که استان گلستان در جایگاه کشوری، رتبه هفدهم را به خود اختصاص داده است.

این مقام مسئول انتظامی در گلستان در ادامه به میزان وقوع قتل در استان اشاره کرد و افزود: 3 درصد قتل‌های کشور در استان گلستان روی می‌دهد و در این بین استان گلستان در امر نزاع و درگیری رتبه هجدهم کشور را به خود اختصاص داده است.

65 درصد تصادفات در گلستان درون شهری است

فرمانده نیروی انتظامی استان گلستان با اشاره به میزان کشفیات مواد مخدر در استان داشت اظهار کرد: در حوزه کشفیات مواد مخدر، استان گلستان رتبه دهم کشفیات مواد مخدر را به خود اختصاص داده است.

سردار جاویدان با اشاره به حوادث راهنمایی و رانندگی استان گفت: در حوزه حوادث ترافیکی در استان گلستان 65 درصد تصادفات درون شهری و 35 درصد برون شهری است که از میزان کل تصادفات، 4 درصد فوتی و 70 درصد جرحی بوده و سهم استان گلستان در حوادث فوتی 2 درصد کل تصادفات فوتی کشور است که در مجموع استان گلستان در امر تصادفات رتبه بیست و پنجم کشور را داراست.

وی افزود: در امر کشفیات مواد مخدر، ماموران نیروی انتظامی استان گلستان در 10 ماهه گذشته 13 تن و 832 کیلوگرم انواع موادمخدر را کشف کرده‌اند که این میزان نسبت به سال گذشته 14 درصد رشد داشته و بیشترین کشفیات از نوع � تریاک بوده است.

سردار جاویدان با تاکید بر این که بسیاری از کشفیات موادمخدر در استان گلستان از سوی مردم اطلاع‌رسانی شده است، اظهار داشت: تعداد 92 قاچاقچی اصلی هم در این زمینه دستگیر شدند.

فرمانده نیروی انتظامی استان گلستان گفت: گرگان بالاترین میزان تصادفات منجر به فوت را در این 10 ماه شاهد بوده که گنبدکاووس، آزادشهر و علی‌آبادکتول بالاترین میزان تصادفات فوتی را پس از گرگان به خود اختصاص داده‌اند.

کشف پرونده 19 میلیارد تومانی اختلاس در شرکت مخابرات گلستان

وی افزود: در حوزه کشفیات کالای قاچاق در استان در 10 ماه گذشته، 318 میلیارد ریال نسبت به مشابه سال گذشته رشد را شاهد بوده‌ایم.

سردار جاویدان در ادامه به تشکیل 6 پرونده اختلاس در استان اشاره کرد و اظهار داشت: 6 فقره پرونده اختلاس داریم که مهم‌ترین آن پرونده 19 میلیارد تومانی در شرکت مخابرات بوده که توسط نیروی انتظامی کشف شد.

وی از کشف 3 پرونده اختلال در نظام اقتصادی در سطح استان خبر داد و گفت: 3 پرونده اختلال نظام اقتصادی در استان کشف شده است.

زیرگذرهای بلوار نهارخوران معضلی برای ترافیک شهری گرگان است

فرمانده نیروی انتظامی استان گلستان همچنین در پاسخ به سئوال خبرنگار تسنیم درباره تدابیر نیروی انتظامی در کاهش میزان تصادفات زیرگذرهای بلوار نهارخوران گفت: زیرگذرهای محور نهار خوران، ترافیک شهری را کم نکرده و می‌توان اعلام کرد که نوعی معضل برای این محور شریانی ایجاد کرده و لازمه آن تعریض باندهای محورهای منتهی به این زیر گذرها است.

وی همچنین به عدم وجود چراغ‌های ثانیه شمار در تقاطع های شهری اشاره کرد و افزود: موضوع چراغ‌های راهنمایی و رانندگی و عدم وجود ثانیه شمارها در تقاطع‌های شهری در حال پیگیری است.

 

کپی برداری با ذکر نام گلستان ما بلا مانع می باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید