Wednesday, 26 June 2019
چهارشنبه, ۰۵ تیر ۱۳۹۸
شناسه خبر: 16447

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: طی دو سال اخیر 54 واحد صنعتی تعطیل شده در استان احیا شدند که 884 نفر در این واحدها مشغول به کار شدند و به چرخه تولید برگشتند.

 به گزارش مینو خبر به نقل از فارس، حسینقلی قوانلو صبح امروز در نشست خبری چله انقلاب اسلامی در استان گلستان اظهار کرد: در سا‌ل‌های 1396 و 1397 تعداد 54 واحد صنعتی تعطیل شده در استان احیا شدند که 884 نفر در این واحدها مشغول به کار شدند و به چرخه تولید برگشتند.

وی با اشاره به اینکه کشور در شرایط بسیار حساسی قرار دارد، تصریح کرد: در جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم و هیچ فرقی با جنگ نظامی تحمیلی ندارد این وضعیت خیلی سخت‌تر از جنگ نظامی است، در جنگ اقتصادی بسیاری موارد دیده نمی‌شود و دشمنان را نمی‌بینیم اگر بخواهیم به پیشرفت بیشتری دست پیدا کنیم باید اتحاد و همدلی تقویت شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان افزود: برای اینکه دشمن را عقب برانیم با همه اختلاف سلیقه‌ها باید قبول کنیم که دشمن اصل نظام را هدف قرار داده تا بحران جنگ اقتصادی را پشت سر بگذاریم.
قوانلو بر لزوم برگزاری ویژه برنامه‌های چله انقلاب تاکید کرد و این روش را نوعی پاتک به جنگ اقتصادی دشمن دانست و گفت: برای عبور از این برهه باید امید را به جامعه تزریق کنیم، هدف رسانه های بیگانه ناامید کردن مردم است ما وظیفه داریم همه داشته هایمان را پررنگ کنیم تا پاتکی به دشمن بزنیم.
وی ادامه داد: نظام اقتصادی کشور گرچه مشکلاتی داشته اما باید موفقیت‌های نظام برای جامعه تبیین شود 13 برنامه مصوب داشتیم که به ستاد اعلام کردیم و تصوب شد همایش تبیین نقش بازارایان و صنعتگران در پیدایش و تثبیت انقلاب در مینودشت برگزار می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان از برگزاری جشن سالگرد انقلاب در کلاله با دعوت از اهل تسنن خبر داد و گفت: همایش صنایع پیشرفته به صورت ملی برگزار شد، همایش تبیین و نقش مدیریت جهادی در مقابله با تحریم‌ها در دهه فجر برگزار می‌شود.
قوانلو با اشاره به برگزاری همایش چله انقلاب و چهار دهه صادرات غیرنفتی در روز ملی صادرات گفت: جشن مردمی انقلاب با کمک اتاق اصناف در گرگان، گنبد و آزادشهر برگزار می‌شود.
وی در خصوص تقارن جشن انقلاب با ایام فاطمیه بر لزوم توجه به این ایام تاکید کرد و افزود: گرامیداشت شهدای اصناف در بندرترکمن، دیدار با خانواده شهدا، معرفی 40 واحد صنعتی بزرگ که پس از انقلاب به بهره برداری رسیده است جزو برنامه‌های دهه فجر است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: قبل از انقلاب 13 تا واحدهای پنبه پاک کنی داشتیم و عملا صنعت آنچنانی نداشتیم و در سال 1381 الی 1383 ممنوعیت صنعت در استانهای شمالی برداشته شد همه صنایع بزرگ از جمله کارخانه سیمان و صبا بعد از انقلاب به بهره برداری رسیدند.
قوانلو بیان کرد: هزار واحدی که در بخش صنعت فعال شدند و 400 واحد در بخش صنایع تبدیلی بعد از انقلاب فعالیت خود را آغاز کردند.
به گفته وی، 31 واحد صنعتی با 347 میلیارد وتومان سرمایه گذاری توسط رئیس جمهور در سفر اخیر افتتاح شد که واحد شورابه ید با ظرفیت 250 تن در حال تولید است، همچنین واحد طرح توسعه بانیار افتتاح شد واحد طرح توسعه آلیا و کلنگ فاز سوم بانیار به زمین خورد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: در سال‌های 1396 و 1397 تعداد 54 واحدصنعتی تعطیل شده احیا شدند که 884 نفر اشتغال شدند و به چرخه تولید برگشتند.
قوانلو با اشاره به اینکه گلستان یکی از استانهای موفقی سال 1395 در کارگروه موانع تولید بود، افزود: 726 میلیارد تومان تسهیلات را به 700 واحد صنعتی پرداخت کردیم که در سال 1395 رتبه هفتم را در پرداخت تسهیلات رونق تولید داشتیم.

وی ادامه داد: در سال 1396 با 943 میلیارد تومان توانستیم رتبه چهارم را به دست آوریم و طی امسال 553 میلیارد تومان الان رتبه دوم را در پرداخت تسهیلات رونق تولید داریم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: در سه فصل جاری امسال میانگین بهار چهار درصد، فصل تابستان سه درصد و پاییز 2.5 درصد کاهش نرخ بیکاری را در مقایسه با سال قبل داشتیم.
قوانلو نرخ بیکاری استان را در 9 ماهه جاری تک رقمی عنوان کرد و افزود: طی 9 ماه امسال نرخ بیکاری استان زیر 10 درصد و به 9.8 درصد رسیده است.
وی تصریح کرد: رشد صادرات غیرنفتی در 10 ماهه جاری از محل گمرکات 221 میلیون دلار صادرات داشتیم که رشد 55 درصدی را نشان می‌دهد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان با تصریح اینکه استان گلستان 10 برابر میانگین کشوری رشد صادرات غیرنفتی داشته است، گفت: در بهره برداری واحدهای صنعتی 547 میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش صنعت استان به بهره برداری رسیدهاست.
به گفته قوانلو؛ 100 میلیارد تومان طرح تا پایان سال در بخش صنعت به بهره برداری می رسد.

 

 

کپی برداری با ذکر نام گلستان ما بلا مانع می باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید