Wednesday, 26 June 2019
چهارشنبه, ۰۵ تیر ۱۳۹۸
شناسه خبر: 16444

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مینودشت از ایجاد 15 وقف جدید توسط واقفان این شهرستان در 10 ماه نخست سال جاری خبر داد.

 به گزارش مینو خبر ; جعفر ذوبی سرابی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس، با اشاره به فعالیت‌های این اداره در سال جاری و در 10 ماهه گذشته، اظهار کرد: تمام تلاش خود را در طی این مدت بر اجرای امینانه نیات واقفین قرار داده ایم تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن این امانت الهی را به سر منزل مقصود برسانیم

وی با بیان اینکه در سال جاری یکی از موفقیت‌های حاصل شده در شهرستان مینودشت اجرای طرح مسابقات قرآن کریم و طرح تربیت حافظان قرآن را نام برد، افزود: در سال جاری برای نخسین بار موفق به تربیت یک هزار و 750 نفر حافظ قرآن کریم شده‌ایم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مینودشت با تاکید بر اینکه اجرای برنامه پیاده‌روی 10 هزار نفری حرم تا حرم از امامزاده جعفر (ع) مینودشت تا امامزاده یحیی بن زید (ع) یکی دیگر از برنامه‌های شاخص سال جاری ما بوده است، خاطرنشان کرد: در ایام اربعین حسینی نیز برای نخستین بار در سال جاری بالغ بر 15 موکب در مسیر حرکت کاروان‌های پیاده اعزامی به مشهد مقدس و حرم امام رضا (ع) ایجاد کردیم.

*تهیه بیش از 200 بسته لوازم‌التحریر برای دانش‌آموزان نیازمند

ذوبی سرابی اجرای طرح «قدم‌های آسمانی» تا «امام مهربانی» و «دست‌های مهربانی» باهدف تهیه بسته مواد غذایی برای نیازمندان را یکی دیگر از اقدامات اداره اوقاف مینودشت در سال جاری دانست و گفت: طرح مهر تحصیلی و تهیه بیش از 200 بسته لوازم‌التحریر برای دانش‌آموزان نیازمند را نیز از این دست اقدامات عنوان کرد.

وی با بیان اینکه طرح «مهر تندرستی» نیز با ویزیت و ارائه داروی رایگان از محل اجرای نیات واقفین در سال جاری در مناطق محروم شهرستان‌های شرق گلستان اجرایی شد، اضافه کرد: طرح‌های کلان «آرامش بهاری» در نوروز، «بصیرت عاشورایی» در ماه محرم، «ضیافت الهی» در ماه مبارک رمضان، «سوگواره یاس نبوی» در ایام فاطمیه و مراسمات اعیاد و مناسبت‌های مذهبی از جمله سایر اقدامات ما در سال جاری بوده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مینودشت از ایجاد ۱۵ وقف جدید در سال جاری در این شهرستان خبر داد و افزود: این وقف ها درزمینه‌های مختلف و ترجیحا در حوزه نیازمندی‌های جامعه صورت گرفته است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید