Thursday, 25 April 2019
پنجشنبه, ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
شناسه خبر: 16442

فرماندار مینودشت در همایش منتخبین دانش آموزی: شوراهای دانش آموزی تمرین مردم سالاری دینی است.

به گزارش مینو خبر ; فرماندار مینودشت در همایش منتخبین دانش آموزی: شوراهای دانش آموزی تمرین مردم سالاری دینی است.
سیدرضا طباطبایی فرماندار مینودشت در همایش متمرکز هفته شوراهای آموزش و پرورش و اولین دوره انتخابات مجلس دانش آموزی در کانون کوثر گفت:
به برکت انقلاب اسلامی از بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی زمینه مشارکت و حضور مردم در عرصه مدیریت جامعه به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده که مستلزم تعلیم و آموزش است.

ایشان با اشاره به تاثیر رای مردم در عرصه های مهم تصمیم گیری همچون انتخابات خبرگان رهبری ،ریاست جمهوری،نمایندگان مجلس و... افزودند : حالا که به برکت انقلاب و جمهوری اسلامی بستر حضور مردم در عرصه های تصمیم گیری خرد و کلان ایجاد شده ، وظیفه آموزش و پرورش است که به دانش آموزان آموزشهای لازم در خصوص حقوق اجتماعی ، تاثیر رای مردم در عرصه های مدیریت کشوری و... به آنها شناسانده شود.

سید رضا طباطبایی این انتخابات را از دستاورد های خوب آموزش و پرورش برشمرد و ضمن تشکر از دست اندر کاران برگزاری انتخابات شوراها و مجلس دانش آموزی به مفید بودن نقش آن برای دانش آموزان اشاره کردند و گفتند : این تمرین و آزمونی بزرگ برای ایجاد اعتماد به نفس در جوانان و ساخت آینده بهتری برای جامعه است و از طریق همینگونه مسئولیت هاست که یاد میگیرند چطور بر سرنوشت خود حکومت کنند که این امر مستلزم توجه جدی تر مسئولان ذی ربط به این مسئله است.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید