Monday, 19 March 2018
دوشنبه, ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

این سخنرانی تحت عنوان مدیریت ریسک سیل در استان گلستان انجام گرفت.

به گزارش " مینوخبر " ، دکتر «عباسعلی قزلسفلو» در مجمع جهانی بوسای ۲۰۱۷ در شهر سندای ژاپن با عنوان «مدیریت ریسک سیل در استان گلستان» به سخنرانی پرداخت.

این اجلاس طی ۲۵ تا ۲۸ نوامبر در همکاری با راهبرد بین‌المللی کاهش بلایای سازمان ملل متحد به ارائه دستاوردها در زمینه مدیریت کاهش خطر بلایای طبیعی از جمله سیل، زلزله و سونامی می پردازد.

سِندای ژاپن، الگوی مدیریت بحران

مقر اصلی این کنفرانس در داووس سوئیس و محل برگزاری کنفرانس امسال، سندای ژاپن است. 

این کنفرانس در سال‌های 2006 در داووس سوئیس، 2007 در هاربین چین، 2008 در داووس سوئیس، 2009 در چِنگدو چین و در سال‌های 2010، 2012، 2014 و 2016 مجدداً در داووس سوئیس برگزار شده بود و این بار، نهمین کنفرانس در سِندای ژاپن برگزار می‌شود.

کنفرانس امسال چند محور دارد:

1. کمک به اجرای راهبرد کاهش ریسک بحران سِندای ژاپن

2. بررسی تجربیات ژاپن در کاهش ریسک بحران و بررسی روند بازسازی منطقه Tōhoku (سِندای، بزرگترین شهر منطقه Tōhoku است که در شمال ژاپن واقع است)

3. بهره‌گیری از متخصصین و شرکت‌کنندگان کنفرانس در جهت کاهش ریسک بحران

4. بررسی و توسعه فرصت‌ها در کاهش خطر بحران

5. تمرکز بر یافتن راهکار‌های کاهش ریسک بحران با بررسی موردی نمونه‌های مشخصی که از سوی شرکای علمی و تخصصی کنفرانس پیشنهاد می‌شود

6. تقدیر از افراد، شرکت‌ها و کشورهایی که پس از سونامی و زلزله 2011 به منطقه توهوکوی ژاپن کمک‌ کرده‌اند.

گفتنی است؛ ژاپن سردمدار آمادگی در برابر زلزله و سوانح طبیعی است. «آمادگی و توانایی مهندسان و مدیران ژاپنی»، حکمتِ برگزاری کنفرانس بین‌المللی ریسک و بحران در سندای ژاپن است.

1693

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید