Saturday, 17 March 2018
شنبه, ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

سومین اجلاس استانی نماز و فضای مجازی با قرائت پیام حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی در مصلی محمد رسول الله مینودشت آغاز به کار کرد.

به گزارش " مینوخبر " ،  در این اجلاسیه ابتدا قاسم محمدی مدیر ستاد اقامه نماز استان اهداف این اجلاسیه را تشریح و به بیان عملکرد این ستاد در سطح استان پرداخت .

وی یاد آور شد: تولید فضای مجازی در امر نماز و عضویت جوانان در فضای مجازی با هدف کاهش آسیب های اجتماعی از مهمترین اقدامات این ستاد بوده است.

minookhabar49 2

در ادامه آخوند عبدالباسط نوری زاد امام جمعه اهل سنت گنبد با تاکید بر اهمیت جایگاه نماز در قرآن کریم گفت: خداوند را شاکریم که مسلمان هستیم و به فرمان الهی ایمان داریم و به آن عمل می کنیم.

minookhabar49 2

وی افزود: در روز قیامت اولین سوال در راستای اعمال ما همین نماز است.

حجت الاسلام والمسلمین «سید حسین حسینی» امام جمعه مینودشت با اشاره به پیروزی سربازان اسلام و شکست تکفیری های داعش در منطقه، این موهبت الهی را شکرگزار شد و گفت: چهار عامل گسترش نماز در جامعه شامل پدر و مادر، معلمان، حاکمیت اسلامی و نحوه ی عملکرد نمازخوان ها است که بسیار اهمیت دارد و باید به آن توجه شود.

minookhabar49 2

در امر نماز و فضای مجازی باید دو عنصر اساسی مدیریت شود

نصرا... جهانگرد معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سومین اجلاس نماز شهرستان مینودشت گفت: در امر نماز و فضای مجازی باید دو عنصر اساسی مدیریت شود، چگونه تقاضا جلب شود و چگونه مردم به سمتی بروند که ما بخواهیم.

minookhabar49 2

وی افزود: در حال حاضر شبکه اینترنت جزء مهمترین ابزار های کشور شده است و در همین راستا شورای عالی فضای مجازی در کشور تشکیل و اهدافی را دنبال می کند لذا با توجه به اینکه امنیت ملی کشور هم به آن گره خورده است باید به آن توجه شود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در عصر پیام، عصر جهان متصل و عصر فضای مجازی باید بسیار کار شود با این اهمیت که  مقام معظم رهبری بیش از ۵ بار بر این مطلب تاکید کرده است که فضای مجازی به اندازه  انقلاب اسلامی اهمیت دارد و باید در این راستا جهاد شود.

باید تلاش کنیم تا امر نماز در جامعه بخصوص نسل جوان روز به روز رونق یابد

آیت اله سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان در این اجلاسیه گفت: باید تلاش کنیم تا امر نماز در جامعه بخصوص نسل جوان روز به روز رونق یابد.

minookhabar49 2

وی با اشاره به آیات الهی افزود باید خوب و بد باشد، باید فرقی بین افراد زحمتکش در اجرای تکالیف الهی با افرادی که انجام فرایض ندارند باشد چون عالم حساب و کتاب دارد و اگر این حساب و کتاب نباشد خلقت لغو است.

خودمان باید عامل نماز باشیم

سید مناف هاشمی استاندار گلستان در سومین اجلاس نماز شهرستان مینودشت گفت: خودمان باید عامل نماز باشیم.

وی با اشاره به اینکه سومین اجلاس نماز در این استان بهتر از قبلی ها برگزار شده است افزود: استان گلستان استان اقوام است و با وحدت بین شیعه و سنی  کارهای فرهنگی بسیار مهمی صورت گرفته است.

minookhabar49 2

هاشمی گفت : فضای مجازی چه بخواهیم و چه نخواهیم عرصه کشور و جهان را در نوردیده است و یکی از حوزه های اقتصادی کشور شده است و در حال حاضر جزء مسائل روز مره ماست از درس خواندن تا مسافرت رفتن.

وی در ادامه افزود : شاید تهدیدهایی در فضای مجازی وجود داشته باشد همانند تحریم ها که توانستیم از آن عبور کنیم ولی باید از فرصت های آن استفاده کرد.

استاندار گلستان در پایان یکی از راه های توسعه استان را عمل به فرامین الهی بخصوص نماز یاد کرد.

گفتنی است، در حاشیه این اجلاسیه استانی نمایشگاه و فروشگاه کتاب با بیش از ۱۰۰ عنوان با موضوع نماز دایر شده بود.

شایان ذکر است؛ دو اجلاسیه قبلی ستاد اقامه نماز در شهرستان های گرگان و گنبدکاووس برگزار شده بود.

بیست وششمین اجلاسیه سراسری نماز هم امسال در دهه دوم آذر در استان هرمزگان با شعار «نماز و فضای مجازی» برپا می شود.

minookhabar49 2

minookhabar49 2

minookhabar49 2

minookhabar49 2

minookhabar49 2

minookhabar49 2

minookhabar49 2

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید