Friday, 23 March 2018
جمعه, ۰۳ فروردین ۱۳۹۷

امام جمعه بخش کوهسارات شهرستان مینودشت با اشاره به خطبه‎های آتشین حضرت زینب (س) پس از حادثه عاشورا، گفت: حضرت زینب (س) جهاد سیاسی و فرهنگی را به نمایش گذاشت.

به گزارش مینوخبر، حجت‌الاسلام محمد خانلری در همایش رهروان زینبی شهرستان مینودشت که در آستان مقدس امامزاده جعفر (ع) این شهرستان و با حضور پرشور مردم برگزار شد، با اشاره به اینکه حادثه عاشورا در کنار همه اندوه و ماتمی که تا آخر تاریخ بر دل‌های مسلمانان و همه آزادگان دنیا قرار داده درس‌های بزرگی را در خود جای داده است، اظهار کرد: بخش عمده‌ای از درس‌هایی که باید همه ما بیاموزیم در‎س‌های ارزنده‌ای است که حضرت زینب (س) به عنوان یکی از بزرگ‌ترین سرداران عاشورا و پس از آن در شام به ما می‌آموزد.

وی با بیان اینکه حماسه‌ای که حضرت زینب (س) در حادثه عاشورا و پس از آن آفرید بدون تردید کمتر از جهاد عاشورائیان نبوده است، افزود: همان‌طور که شاعر خوش ذوق و عزیزمان گفته‌اند اگر وجود مبارک حضرت زینب (س) در عاشورا و پس از آن نبودند تا با خطبه‌های آتشین خود حقیقت ماجرا را بیان کنند قطعا حماسه عاشورا نیز در همان سرزمین باقی می‌ماند.

امام جمعه بخش کوهسارات شهرستان مینودشت با تاکید بر اینکه حضرت زینب (س) به هنگام گفتن این جمله که من در عاشورا چیزی جز زیبایی ندیدم تمام فتنه‌ها و نقشه‌های شوم یزیدیان را نقش بر آب کردند، خاطرنشان کرد: بدون تردید این جمله برگرفته از روح خدایی و دل دریایی این شخصیت فرزانه اسلام بوده است و نشان دهنده فهم دقیق روح دین و حادثه عاشوراست.

خانلری با اشاره به اینکه جهاد امام حسین (ع) و یاران باوفایش بی‌شک بزرگترین جهاد تاریخ و عامل حفظ و بقای اسلام بود، ادامه داد: در کنار این جهاد بزرگ و تاریخی جهاد فرهنگی و سیاسی حضرت زینب (س) نیز جهادی بزرگ و به معنای واقعی کلمه رسوا کننده جبهه باطل بود.

وی شجاعت، عزت نفس و سکینه قلبی را از ویژگی‌های بارز حضرت زینب (س) در حادثه عاشورا دانست و گفت: همه خواهران و برادرانی که می‌خواهند ادامه دهنده راه ایشان و در زمره رهروان زینبی باشند باید بدانند که دفاع از حریم ولایت و جبهه حق را نباید فراموش کنند.

امام جمعه بخش کوهسارات شهرستان مینودشت با بیان اینکه امروز دشمن به دنبال حذف ارزش‌ها از فرهنگ کشورمان است، تصریح کرد: مهمترین موضوعی که بانوان امروز ما می‌توانند به تاسی از حضرت زینب (س) به عنوان ارزش حامی و محافظش باشند حجاب و عفاف است.

گفتنی است در پایان این مراسم که به همت اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مینودشت برگزار شد، کربلایی ابوالفضل دهگان از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به مداحی و نوحه سرایی و ذکر مصیبت خاندان اهل بیت (ع) پرداخت و حضار سوگواری و عزاداری حضرت اباعبدالله (ع) را در این مکان مقدس اقامه کردند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید