Saturday, 24 March 2018
شنبه, ۰۴ فروردین ۱۳۹۷

امروز تنها مشهد  جشن تولد آقا رو برگزار نکرد، بلکه این تمام دنیا بود که در تولد آقا علی بن موسی الرضا (ع)به شادی و گرمی این روز را بپا داشت، ممکن نیست زائر امام رضا(ع)  بشی و رحمت و مهربانی آقا را تجربه نکرده باشی؛ شهرستان مینودشت هم به همت بانوان این شهر، از این برکت و رحمت بی نصیب نماند.

به گزارش " مینوخبر " ، سفره های صلوات بانوان این شهرستان در هر مناسبت از تولد تا شهادت ائمه برگزار می شود. امروز هم به نام امام رضا(ع) 31 سفره صلوات گسترده شده است زیرا 31 نفر حاجت روا شده اند و در این روز مبارک گرد هم جمع شده اند تا با برگزاری نذر سفره صلوات های شان  مورد لطف ائمه و امام رضا(ع) قرار بگیرند تا سایر حاجتمندان نیز از این خوان گستره صلوات و نورانیت مجلس بهرمند شوند تا حاجتی دیگر و سفر های صلوات دیگر.

بانوان در دسته های چند نفری وارد منزل حاج «فاطمه مصطفوی» مداح اهل بیت می شوند و صد سلام صلوات با خود به همراه دارند؛ آنان جعبه های شیرینی و شکلات را برای شادی و برآورده شدن حاجت های شان با خود آورده اند تا دیگران را هم در شادی خود سهیم کنند.

بارها گفته شده در این مجلس صلوات، بسیاری از عزیران حاجت گرفته اند. امروز هم 31 نفر حاجت گرفته اند و بر سر سفره صلوات نشسته اند.

پای حرف هر کدام که بنشینی از برکت این سفره صلوات می گویند؛ برخی هم در دل نگه داشته اند و بر زبان جای نمی کنند که چه حاجتی داشته اند.

خانمی می گوید: خواهرم دراین مجلس صلوات ازدواج موفقی داشت؛ آن دیگری اشاره دارد به حرمت همین سفر مریضی و گرفتاریم برطرف شده و...

1835

مادرانی که پس از سال ها انتظار بچه دار شده بودند

اما بهترین چیزی که جالب به نظر می رسید مادرانی بودند که پس از سالها انتظار حاجت بچه دار شدن را در این سفره گرفته بودند و همراه نوزادان خود در این محفل حضور داشتند. آنان  با افتخار و رضایت کامل آمده بودند تافرزندشان در جشن آقا امام رضا (ع) و سفره های صلوات حاجتمندان متبرک شود. از نام هایشان که می پرسیدی حسین ،علی، آرش، فاطمه و.. نام گرفته بودند. برخی مادربزرگ ها هم از داشتن نوه هایی که هنوز متولد نشده اند خبر می دادند. دو قلو و سه قلو شدن آنها هم شیرینی این برکت سفره ها را بیشتر می کرد.

خلاصه کرامات آقا امروز بسیار پر بار بود امروز زیبایی معنوی در زیبایی مادی نمایان شد اما مداحی و مولودی خوانی هم بخش دیگر این مراسم بود که بانوان بعد از فرستادن هزاران صلوات با مداحان هم نوا شدند و در این محفل برای یکدیگر طلب حاجت کردند باشد تا در محفلی دیگر و بر آورده شدن هزاران حاجت دیگر به حرمت و برکات کرامات ائمه (ع) بویژه اقا علی بن موسی الرضا (ع).

1834

یا امام رضا(ع)

به کوی تو هر جا که پا می گذارم،همان جا دل خویش جا می گذارم، مبادا برانی که با صد امید، قدم در حریم شما می گذارم....

یا امام رضـــــــــــا " اگر بناست که لطف کسی به ما برسد ... خدا کند فقط از جانب شما برسد ... نخواه منت بیگانه بر سرم باشد ... خوش است خیر همیشه ازآشنا برسد ...

گزارش: رقیه بشارت نیا

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید