Friday, 23 March 2018
جمعه, ۰۳ فروردین ۱۳۹۷

با پیام خود زنگ بیداری اسلامی در جهان را نواخت.

به گزارش " مینوخبر " ، حجت الاسلام والمسلمین «مهدی خانلری» امام جمعه بخش کوهسارات شهرستان مینودشت در ابتدای خطبه های امروز این بخش از حضور مردم در مراسمات و تجمع سالروز حماسه 9 دی ماه تقدیر و تشکر کرد.

حجت الاسلام خانلری در ادامه با اشاره به 13 دی ماه سالروز ابلاغ پیام تاریخی امام خمینی (ره) به گورباچف رهبر شوروی سابق، گفت: امام مخالف سر سخت تک قطبی شدن جهان بود.

وی افزود: از این رو دست به برنامه هایی برای ارتقای سطح معارف در این زمینه می زد. در هنگامه ای که همگان اتحاد جاهیر شوروی را به عنوان یکی از دو ابرقدرت بزرگ و مطرح جهان می شمردند و تصور فروپاشی آن را در سر نمی پروراندند، امام خمینی با برشمردن نشانه هایی از هم پاشیده شدن نظام مارکسیستی، مکتب اسلام را به عنوان تنها راه نجات بشر عنوان کرد.

امام جمعه بخش کوهسارات خاطر نشان کرد: امام خمینی دو بار به گورباچف خاطر نشان می کند: « نظام کمونیستی برای اصلاح روش های نادرست خود اصلا نباید به دامن غرب پناه ببرد و در آن به دنبال راه حل مشکلات خود باشد.»

وی ادامه داد: امام راحل اضمحلال امپراطوری شرق و پناه بردن اتحاد شوروی به آغوش غرب را به بن بست آشکار خطاب کرد.

حجت الاسلام خانلری خاطر نشان کرد: امام با پیام خود زنگ بیداری اسلامی در جهان را نواخت. گورباچف ابعاد معنوی پیام امام را درک نکرد چرا که شوروی دو سال پس از نامه تاریخی ایشان در هم شکست.

خطیب جمعه بخش کوهسارات در ادامه خطبه های امروز به شهادت نابغه نیروی هوایی ایران تیمسار سرلشکر «منصور ستاری» فرمانده نیروی هوایی و همراهان ایشان در سانحه سقوط هواپیما در سال 1373 اشاره کرد.

وی در تمجید این شهید بزرگوار عنوان کرد: شهید ستاری در عملیات خیبر در محاصره بمباران شیمیایی ماسک خود را به پیرمردی که راننده لودر بود اهدا کرد و مدال جانبازی را بر سینه خود نشاند و تا آخرین نفس به همراه داشت.

minookhabar39 2

minookhabar39 2

minookhabar39 2

minookhabar39 2

minookhabar39 2

minookhabar39 2

minookhabar39 2

minookhabar39 2

minookhabar39 2

minookhabar39 2

minookhabar39 2

minookhabar39 2

minookhabar39 2

minookhabar39 2

عکس و گزارش: تقی فرامرزی

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید