Thursday, 22 June 2017
پنجشنبه, ۰۱ تیر ۱۳۹۶

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان از چلچای به عنوان بزرگترین نقطه بحرانی این استان در حوزه آبخیزداری خبر داد.

به گزارش مینوخبر به نقل از فارس، ابوطالب قزلسفلو ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‎ریزی استان گلستان اظهار کرد: میزان فرسایش و تخریب پوشش گیاهی در چلچای بالا است، چلچای بزرگترین نقطه بحرانی استان در حوزه آبخیزداری است.

وی از چلچای به عنوان بزرگترین سد استان یاد کرد و افزود: این سد با هزینه بسیار زیادی ایجاد شد و نقش مهمی در تامین آب دارد.

مدیرکل مینودشتی منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان تصریح کرد: طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز را قبل از اینکه سازمان جنگل‎ها و مراتع پیشنهاد و عملیاتی کند این مهم در استان گلستان سال‌هاست که در سطح سازمان مطرح بوده است.

قزلسفلو با اشاره به اینکه در حوزه چلچای بیش از 20 پایان‎نامه پیرامون سیل، فرسایش، بیابان‎زایی و سفره‎های آب زیرزمینی کار شده است، اظهار کرد: چلچای از حوزه‎های بحرانی استان است در این راستا با توافق دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی تلاش کردیم تا هماهنگی نسبی با محوریت فرمانداری داشته باشیم.

وی افزود: گلستان جزو سه استانی است که باید اقدامات جامع حوزه آبخیز را ارائه دهد ستاد استانی و شهرستانی در گلستان شکل گرفته است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان با اشاره به تدوین و تصویب کتابچه‎ای مدون در حوزه سیل تصریح کرد: حوزه جامع مدیریت آبخیز یک تمرین است، کار آبخیزداری در کل استان انجام می‎شود این طرح برای هماهنگی بیشتر است و اعتبار اضافی قرار نیست که به استان تزریق شود.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید